Pomník střelené zvěře

Někdy v lese potkám něco, čemu vůbec nerozumím. Na jedno takové místo vás zavedu dnes. Zavedu vás na místo v hlubokých brdských lesích, kde jsem našel pomníček, který připomíná zastřelení tří kusů vysoké zvěře Jeho Jasností Karlem ze Schwarzenbergu.

Byl krásný zimní den. Z oblohy padala vločka za vločkou, les byl krásně bílý a mne se toulalo, jedna radost. Toulal jsem se hlubokými brdskými lesy po stopách knihy S Tuláčky cestou necestou a byl jsem moc zvědav, na jaké zastavení mne dnes tlapky zanesou.

Tlapkal jsem nádherným hlubokým lesem. Všude, kam očadlo dohlédlo, rostly vysoké stromy. Pod stromy merčil jsem mladé rozčepýřené stromky i pidi stromky, kterým koukala jen nejvyšší větvička. Co chvilku jsem se prosvištěl vysokou trávou, co chvilku jsem spokojeně tlapkal po boku člobrdice. Netlapkal jsem dlouho, když jsem dotlapkal na místo, které mi přišlo ták povědomé.

Stál jsem na cestě u nevysokého stromku obehnaného dřevěným plůtkem. Stál jsem na místě, kde jsem si byl jist, že odtud jsem ne tak dávno vyrazil po pěšince do hlubokého lesa, kde jsem zmerčil pamětní kámen. Věděl jsem, že se tu mám někudy vydat do lesa. Jediné co jsem nevěděl, kudy přesně tlapkat mám. Pěšinka byla důkladně schovaná pod bílým snížkem.

Chvilku jsem stál na místě a přemýšlel kudy dál. Netrvalo dlouho a zjistil jsem, že s očadly a famfrňákem v pohotovosti svištím slalom mezi stromy a hledám místo mne ták dobře známé a zároveň ták nepochopitelné.

Svištěl jsem slalom mezi stromy, přeskočil jsem díru v zemi. Obsvištěl jsem několik pařezů, když jsem pod vysokým stromem pamětní kámen opravdu zmerčil.

Pomalu a jistě vydal jsem se ke kameni. Tlapka střídala tlapku a já jsem si pod fousky poštěkával, proč tu kámen vlastně je. Po několika málo krocích jsem byl u kamene a zjistil jsem, že je na něm stále týž nápis. Nápis, který upomíná skolení hned tří kusů vysoké zvěře na jednom místě jedním panem knížetem.

Na místě jsem byl jen chvilku. Porozjímal jsem nad lesními kámoši a vydal jsem se dál. Vydal jsem se hledat místo, které bude a krásné. Vydal jsem se hledat místo, které mne přivede na jiné myšlenky.

Líbí se vám mé příběhy a mou knihu doma ještě nemáte? Nevadí ;) Kniha je stále v prodeji a zakoupit si jí můžete zde: https://www.bookla.cz/eshop/zbozi/10000422.

 

Tip na ubytování

 

Až se v mých stopách kamarádi vydáte a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím hotel Pod Kokšínem. Hotel se nachází na samotném okraji CHKO Brdy, odkud je to jen co by pro kostičku dosvištěl do pohádkové přírody.