Studánka Pod Štěrbinou

Dnes vás zavedu ke studánce Pod Štěrbinou, ke které jsem se vydal, když jsem se vypravil po stopách knihy S Tuláčky cestou necestou.

Byl krásný zimní den. Z oblohy padala vločka za vločkou. Vločky dělaly nádhernou přírodu ještě bělejší a krásnější, než dosud byla. Sněhové vločky pomalu ale jistě zasypávaly stromy i stromky. Na lesní cestě tlapkal jsem po kotníky ve sněhu. O pěšinkách jsem si mohl nechat jen zdát. Ty už snížek ták dokonale zamaskoval, že po nich nebylo ani památky.

Byl krásný den a já jsem se jen tak toulal lesem. Prohlížel jsem si vysoké stromy, užíval jsem si snížku. Co chvilku jsem si jen tak zasvištěl slalom mezi stromy, co chvilku jsem se jen tak prosvištěl vysokou travičkou a nanesl jsem si na sebe snížek, který dělá mému kožíšku ták móc dobře.

Svištěl jsem hlubokým lesem a cesta mi šla krásně od tlapek. Minul jsem kazatelnu, minul jsem malou louku. Přeskočil jsem potůček, obsvištěl jsem skalku, když se mé tlapky zastavily a já nestačil valit očadla.

Přímo přede mnou, jen pár krůčků ode mne, zmerčil jsem červenou stříšku vykukující z trávy. Zmerčil jsem zasněžené rozcestí, zmerčil jsem mladé rozčepýřené stromky. Najednou mi štěklo, kde to vlastně jsem.

Cesta mi šla od tlapek ták krásně, jako málokdy. Než jsem se stihl v lese rozkoukat, už jsem byl u studánky. Byl jsem u studánky Pod Štěrbinou, která stojí jen mrňousek od cesty. Ale i přesto, že stojí hned vedle cesty, je v létě skoro neviditelná. Zato když je bílo a travička leží, je studánka krásně vidět.

Tak jako obvykle jsem ve studánce objevil vodičku. K mému velkému překvapení ale nevytékala proudem ven. Ale to mi vůbec nevadilo. Byl jsem moc rád, že ve studánce vodička je. A že neteče? Alespoň nikam neuteče.

Líbí se vám mé příběhy a mou knihu doma ještě nemáte? Nevadí ;) Kniha je stále v prodeji a zakoupit si jí můžete zde: https://www.bookla.cz/eshop/zbozi/10000422.

 

Tip na ubytování

 

Až se v mých stopách kamarádi vydáte a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím hotel Pod Kokšínem. Hotel se nachází na samotném okraji CHKO Brdy, odkud je to jen co by pro kostičku dosvištěl do pohádkové přírody.